Zaferin Coşkusu, Şırnak Semalarını İnletti

30 Ağustos Zafer Bayramı, Şırnak’ta Binlerin Katılımıyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı, 95. yıl dönümünde Şırnak’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Coşkulu kutlamalara sahne olan Zafer Bayramı, Şırnak Valiliği bahçesinde düzenlenen çelenk töreniyle başladı. Törene Şırnak Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral  Sayın Veli TARAKÇI ve Belediye Başkanımız Sayın Turan BEDİRHANOĞLU’nun yanı sıra kurum temsilcileriyle birlikte, binlerce vatandaş katıldı.

Çelenk töreninin tamamlanmasıyla, Zafer Bayramı etkinliklerine Şırnak Şehir Stadyumunda devam edildi. Etkinlikler yapılan saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Şehir Stadyumuna bayraklarıyla gelen vatandaşlar ve çocuklar etkinliklere renk kattı. Zafer Bayramı, düzenlenen etkinliklerle tüm coşkusuyla devam ederken, çocukların Zafer Bayramı’nı vurgulayan şiirler okuması ise kutlamalara ayrı bir coşku kattı.

“Zafer Coşkusu, Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı”

Şiir dinletisinin ardından, Şırnak Gençlik Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen ve 400 metreden oluşan, “Zafer Koşusu” düzenlendi. Koşuda dereceye giren sporculara Valimiz Sayın AKTAŞ, Tümgeneral Sayın TARAKÇI ve Belediye Başkanımız Sayın Turan BEDİRHANOĞLU tarafından derece sırasına göre tam, yarım ve çeyrek olmak üzere birer altın verildi. Ödül töreninin ardından etkinliklere, yine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü müzik grubu tarafından verilen müzik dinletisi ve folklor ekibince oynan yöresel oyunlarla devam edildi.

Binlerce vatandaşın hazır bulunduğu etkinliklerde, Belediye Başkanımız Sayın Turan BEDİRHANOĞLU tarafından kutlamalara katılan vatandaşlara  ve çocuklara çeşitli ikramlar sunuldu.

“Askerler Dualarla Karşılandı”

Zafer Coşkusu, tüm güzelliğiyle Şırnak’ta kutlanırken; 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına Bağlı Askeri Birliğin düzenlediği askeri törenle stadyumda bulunan binlerce vatandaşın heyecanı artarak, askerler dualarla karşılandı. Zafer Coşkusu, düzenlenen askeri törenin ardından son buldu.

 

 

 

asas