Gaffar Okan Caddesi, Sokak Sağlıklaştırma ve Aydınlatma Projesi Tamamlandı

Gaffar Okan Caddesindeki Yol Yapım Çalışmaları Tamamlanarak Halkımızın Hizmetine Açıldı

Kısa süre önce çalışmalarına start verilen Gaffar Okan Caddesinde, alt yapı ve yol genişletme çalışmaları tamamlanarak asfalt uygulama işlemine geçildi. Yoğun çalışmalar sonucunda, caddede asfalt dökme işlemi tamamlanarak, asfalt tamamlama işleminin son aşaması olan çizgiler çekildi. Tüm bu çalışmalar titizlikle yürütülürken, aynı zamanda yaya geçişlerinin de sağlanması için kaldırımlar da yapılarak bitirildi. Kaba işlemlerin tamamlanmasının ardından zaman kaybedilmeden peyzaj çalışmalarına geçilen Gaffar Okan Caddesinde, orta refüjler yeniden düzenlenip, yeşillendirme çalışmalarına başlandı. Orta refüjlerde bulunan süs ağaçların budanması ve ekstraların uygulanmasıyla cadde modern görünüme kavuştu.

Son aşama olarak, Gaffar Okan Caddesi; eskimiş, çevresini dahi aydınlatmayan direklerin sökülerek, yerine daha modern, estetik açıdan göze hitap eden ve aydınlatma kapasiteleri son derece yüksek, palmiye şeklini andıran aydınlatma direklerinin takılmasıyla, Şırnak’a yakışır modern görünüme kavuştu.

Yaklaşık iki hafta gibi kısa bir sürede yoğun çalışmaların yürütüldüğü Gaffar Okan Caddesi; Asfalt yolu, Modern Aydınlatması ve Daha Geniş Kapasitesiyle halkımızın hizmetine açıldı.

 

 

asas