Şırnak’ta Konutlar Hızla Yükseliyor

Teröristlerin hendek kazarak çukur açtığı ve 8 ay boyunca sokağa çıkma yasağı ile birlikte operasyonların sürdüğü Şırnak’ta evleri yıkılan vatandaşlar için yapımına başlanan konutların yapımına devam ediliyor.  TOKİ tarafından Şırnak’ta 6500 konut ve 1000 dükkanın yapılması için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürerken, Şırnak Merkez; Bahçelievler, Dicle, Cumhuriyet, Gazipaşa, İsmetpaşa, Yeni ve Yeşilyurt Mahallelerinde başlatılan 6500 konut ve 1000 dükkanın yapım çalışmalarına devam ediliyor.

Vatandaşlarımızın konut ihtiyacını karşılamak için başlatılan çalışmalar sürerken yanı sıra yeni konutların temel atma çalışmalarına da hummalı bir şekilde devam ediliyor. Şırnak’ta devam eden çalışmalarla birlikte şuana kadar binlerce konutun kaba çalışmaları tamamlanmış olup, konutlarda sıva ve alt yapı çalışmalarına geçildi.

Ayrıca, vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirmesi için konutların yapıldığı tüm alanlarda çok sayıda Cami ve Taziye evleri de kurularak, kente daha modern ve kapsamlı ibadethaneler kazandırılıyor.

Terörün izlerinin devam eden çalışmalarla birlikte hızla silindiği Şırnak kent merkezinde, alt yapıdan üst yapıya çalışmalara gece gündüz devam ediliyor.

 

asas

Assign a menu in the Left Menu options.