Şırnak, Nuh Tufanı’ndan Sonra İkinci Dirilişini Yaşıyor

Lise ve Zübeyde Hanım Caddelerinde, İyileştirme ve Yenileme Çalışmalarına Başlandı.

Belediyemizce başlatılan yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları kent merkezinde yoğun bir şekilde devam ederken, Lise Caddesi ve Zübeyde Hanım Caddesini kapsayacak güzergahlarda yolların yapımı öncesi söküm işlemlerine başlandı. Olağanüstü çalışmaların devam ettiği kent merkezinde projelerin bitmesiyle her geçen gün şehrin çehresi değişerek modern görünüme kavuşurken; Belediye Başkanımız Sayın Turan BEDİRHANOĞLU’nun da yoğun gayretleriyle, Şırnak kent merkezi yeniden inşa edilip özlenen huzur ve güven ortamına her geçen gün daha çok yaklaşıyor.

Adım Adım gerçekleştirilen ve her biri milyonlarca lirayı bulan projelerle Şırnak, Nuh Tufanından sonra adeta ikinci dirilişini yaşıyor.

Bu kapsamda Şırnak merkezde devam eden çalışmalara yenisi eklenerek, Lise ve Zübeyde Hanım caddelerinde alt ve üst yapı yenileme ve iyileştirme çalışması başlatıldı. Kent merkezi açısında hayati önem arz eden Lise ve Zübeyde Hanım caddelerinde alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla, güzergahlarda zaman kaybedilmeden iyileştirme işlemine geçildi. Sıcak Asfaltın uygulanacağı caddelerimizde, asfaltlama işlemi öncesinde; yıpranmış ve kullanılamaz durumda olan kilitli parke taşlarının sökümüne başlandı.

Lise ve Zübeyde Hanım caddelerinde devam eden söküm işleminin tamamlanmasıyla, asfaltlama ve peyzaj çalışmasının ardından, caddelerimiz daha geniş ve modern görünüme kavuşturularak halkımızın hizmetine sunulmuş olacak.

 

 

asas

Assign a menu in the Left Menu options.