Şehir Merkezinde İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Belediyemiz Veteriner Müdürlüğü ilaçlama ekipleri, yaz aylarının gelmesiyle birlikte ortaya çıkan ve ciddi rahatsızlık veren karasinek, sivrisinek ve haşere gibi vektörlere karşı ilaçlama çalışmalarını tüm mahallelerde sürdürüyor.

Havaların ısınması ile birlikte ortaya çıkan karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı etkin bir çalışma başlatan Veteriner Müdürlüğümüz, bünyesinde oluşturduğu ilaçlama ekipleri ile gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya şeklinde yoğun bir çalışma yürütüyor. Vatandaşların yaz aylarını daha huzurlu bir şekilde geçirmesi ve şehrin sivrisinek ve haşerelerden arındırılmasını hedefleyen Veteriner Müdürlüğümüz, bu kapsamda hayvan barınakları, çöp toplama noktaları, havuzlar, dere kenarları ve göletlerde ilaçlama çalışmalarını sürdürürken, yanı sıra klorlama çalışmaları da gerçekleştiriyor.

İlaçlama çalışmaları sırasında ekiplerce yaralı bir şekilde bulunan bir sokak köpeğinin Veteriner Müdürlüğümüz hekimlerine bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Veteriner Hekimimiz Kasım Gülek Öztürk tarafından zaman kaybedilmeden kontrol altına alınarak tedavi edildi. Hekim Öztürk’ün tedavi ettiği sokak köpeği, yapılan muayene ve pansumanın ardından aşısı yapılarak sağlığına kavuşturuldu.

asas