İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy, Başkan Bedirhanoğlu’nu Makamında Ziyaret Etti

İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şırnak’ta, Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy’u, Belediyemizi ziyareti sırasında, Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu, belediyemiz birim müdürleri ve Belediyemiz Spor Kulübü Başkanı ile birlikte takım oyuncuları karşıladı. Şırnak Belediyesi Spor Kulüp Başkanı Emin Yürek, karşılama sırasında Bakan Yardımcımız Sayın Ersoy’a üzerinde ismi yazılı olan Şırnak Belediyespor formasını hediye etti.

Daha sonra Bakan Yardımcımız Sayın Ersoy, Şırnak Belediyesi toplantı salonunda, Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu, Şırnak Valimiz Sayın Mehmet Aktaş ve kurum müdürleri ile basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının sonunda ziyaretlerini tamamlayan Bakan Yardımcımız Sayın Ersoy’a, Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu tarafından, Şırnak yöresine özgü el işlemesi kilim ve Nuh Gemisi maketini takdim etti.

Toplantı çıkışında bir açıklamada bulunan İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy, “Hepimizin bildiği gibi ülkemiz hem yurt içinde hem yurt dışında terörün her türlüsüne karşı topyekun ve çok etkili bir mücadele yürütmekte olduğunu söyledi.
İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy, “Bu mücadele kapsamında hem sağladığımız huzur ve güven ortamında elde ettiğimiz başarıları hem kayyum belediyelerimizin çalışmalarını yerinde görmek, arkadaşlarımızla değerlendirmeler yapmak, ihtiyaçlarını tespit etmek ve yapılabilecek çalışmaları bir bütün değerlenmek amacıyla ziyaretler gerçekleştiriyoruz” dedi.
Kayyum belediyelerle birlikte bölgenin her köşesini birer şantiyeye dönüştürdüklerini belirten Sayın Ersoy, “Milletimizin hizmeti için aktarılan kaynakların ve yine milletimizin hizmeti için kullanıldığında nelerin yapılabildiğini, ne kadar güzel hizmetlerin ortaya çıkabildiğini görebilmekte, bu başarıyı bize yaşatan değerli kardeşlerimize değerli mesai arkadaşlarımıza takdir ve teşekkürlerimizle birlikte büyük mutluluk duyuyoruz. Çok yakında zamanlarda insanlarımız için isimleri bile duyulduğunda birer korku merkezi olarak anılan illerimizi ve ilçelerimizi bugün hayatın son derece normalleştiği birer huzur ve güven beldeleri haline gelmiş olmasından ayrıca büyük mutluluk duyuyoruz. Bunu Türkiye Cumhuriyetinin ve devletinin gösterdiği kararlı tutumla vatandaşlarımızın gösterdiği yakın ilgi ve alakasının desteği sonucudur. İnşallah huzurun keyfine vardık. Güvenliğin keyfine vardık. Birlikte başarmanın keyfine vardık. Bundan sonra da hem terörle mücadelede aynı kararlıkla hiçbir şekilde terörün hiçbir türlüsüne taviz vermeden, hem ülke sınırları içinde hem ülke sınırları içinde devam edecek. Hem de sağlanan bu huzur ve güven ortamının bölgemizin sosyal, ekonomik, kültürel gelişmesine, kalkınmasına ve devlet hizmetlerinin yatırımları kesintisiz devam etmesine hep birlikte gayret göstereceğiz.” Dedi.

Allah ağzımızın tadını bozmasın diyen Bakan yardımcımız Sayın Ersoy, “Allah huzurumuzu kaçırmasın dün 18 yaşında bir gencimiz ormanda ağaç keserek, yaşamını idame ettirmek, nafakasını temin etmek üzere yola çıkmışken, onu katletmeyi bir başarı zanneden, hainliğin, alçaklığın acımasızlığı bu kadar bu coğrafyanın evlatlarına yaşatan insanların hiçbir şekilde amaçlarına ulaşmalarına izin vermeyeceğiz. Müsamaha göstermeyeceğiz. Buna hangi akıl izah edebilir, 18 yaşında bir çocuk, ormanda dal kesiyor, ne istiyorsunuz bundan. Çaresizliği ve başarısızlığın kendilerinin psikolojilerine o kadar büyük etki olmuş ki, gariban, savunmasız, silahsız bir genci öldürmeyi bile eylem zan edebiliyorlar. Bu kararlıkla bu fırsatı vermeyeceğiz. Oralar da rahat vermeyeceğiz. Şehir içlerinde, şehir dışında, kırsalımızda hiçbir yerde bizim huzurumuza kast etmek isteyenlere, bizim kardeşliğimize kast eden bu ülke topraklarını bu güzel yurdumuzu Suriye yapmak isteyenlere, Irak yapmak isteyenlere, Libya yapmak isteyenlere uşaklık yapan hiçbir oluşuma izin vermeyeceğiz, fırsat vermeyeceğiz” dedi.

 

asas

Assign a menu in the Left Menu options.