Tam Ekran Arkaplan Videosu

Şırnak Belediyesi resmi facebook hesabı Şırnak Belediyesi resmi twitter hesabı Şırnak Belediyesi resmi instagram hesabı Şırnak Belediyesi Rss
Şırnak Belediyesi Resmi Logosu

Üst Navigasyon Menüsü

Sayfa İçeriği

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET YARKA, RAMAZAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ PAYLAŞTI

Değerli Hemşerilerim…

Bir güzel Ramazan Ayını daha geride bırakarak, tüm halkımızla birlikte Bayramı karşılamanın mutluluğuna kavuştuk. Ramazan Ayı boyunca halkımızla birlikte kurduğumuz bağ, bir büyük paylaşım ve huzur iklimine dönüştü. On bir ayın sultanı olan Ramazan Ayının içinde barındırdığı manevi yoğunluk ve kalplerimize nakşettiği bir olma hissiyatıyla halkımızla daha da yakınlaştık. Öyle ki uzun yıllardır çeşitli bahanelerle unutturulmaya çalışılan ve bizi bir arada tutan değerlerin istismarı sonucunda nifak mühendisliği ile halkımız ve milletimiz arasına örülmeye çalışılan şer duvarlarına müsaade etmeyerek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdi, bizi birbirimize kenetledi.

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana gerek sahada olsun, gerekse de çeşitli organizasyonlar hasebiyle sürekli halkımızın arasında olduk. Her buluşmada da halkımızın yoğun ilgisi ve sıcak karşılamasına mazhar olduk. Hemşerilerimin bu süre zarfında göstermiş olduğu ilgi alaka bizim için yönlendirici oldu; gelecekte yapacaklarımız için ise bize güç ve cesaret verdi.

Değerli hemşerilerim, bayramlar tarih boyunca bu kadim topraklarda küskünlüklerin sulhla sonuçlandırdığı, paylaşımları çoğalttığı ve herkesin ortak bir noktada birleştiğinin idrak edildiği günler olmuştur. Bizde tarihin ve atalarımızın bize devrettiği mirasa anlam katarak, Ramazan Ayı boyunca halkımızla buluştuk, çat kapı ziyaretlerle de evlerinize misafir olduk, birlikte aynı sofraları paylaştık. Tüm bu güzellikleri hep birlikte yaşarken, Ramazan Ayı aynı zamanda yıllardır perdelenen ve bizi biz yapan değerlerinde tekrardan açığa çıkmasına vesile oldu. Birlikte yudumladığımız çayda, aynı bardaktan içtiğimiz şerbette ve büyüklerimizin miras bıraktığı kelamları konuştuğumuz hemşeri sofralarında ne çok özlemlerimiz olduğunu hatırladık. Anlatılanlar hep tanıdık, bizden bir parça ve aslında hepimizdik.

Ramazan Ayı boyunca, bu güzellikleri bizimle paylaştığınız için tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Güzel şehrimizin yeniden ayağa kaldırılması ve bizlerin daha huzurlu ve mutlu günleri karşılaması için bizde tüm gayretimizle çalışacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, herkese sağlık, sıhhat ve esenlik diliyorum.  


­