Tam Ekran Arkaplan Videosu

Şırnak Belediyesi resmi facebook hesabı Şırnak Belediyesi resmi twitter hesabı Şırnak Belediyesi resmi instagram hesabı Şırnak Belediyesi Rss
Şırnak Belediyesi Resmi Logosu

Üst Navigasyon Menüsü

Sayfa İçeriği

BAŞKAN YARKA, "ŞEHRİMİZİ HALKIMIZLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

Vatandaşlarımızın yüksek bir oranla Belediye Başkanlığına seçtiği Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyerlerimizle birlikte vatandaşlarımızı ziyaret ederek, 31 Mart yerel seçimlerinde verdikleri desteklerden dolayı teşşekür etti.

Ömer Kabak Meydanında ki esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan YARKA, burada vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Sıcak ve samimi bir ortamda gelişen ziyarette, Başkan YARKA vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, birlikte çay içti. Ziayrette vatandaşların şehrimize ilişkin talep ve önerilerini dinleyen Başkan YARKA, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Tüketici bir anlayışın artık belediyemizde yerinin olmayacağını vurgulayan Başkan YARKA, bundan sonra halkımızın talep ve önerilerinin dikkate alındığı ve halkımızın da yönetimin bir parçası olacağı bir anlayışı belediyemizde hakim kılacaklarını söyledi. "Şehrimizin acil ihtiyaçları olduğu ortada. Bunun bilinciyle, daha çok üreten ve sorunları yerinde tespit edip çözüme kavuşturacağız. Benim dönemimde hiç kimse oyumu verdim sorumluluğum bitti deme lüksüne sahip değil. Asıl bundan sonra ortak bir akılda birleşip, şehrimizi birlikte yönetme fırsatı doğmuştur. Kollektif bir anlayışla, Belediye ve vatandaşlarımız; kol kola, omuz omuza vererek şehrimizi yeniden inşa edeceğiz" dedi. 

Yapılan açıklamaların ardından, vatandaşlar Başkan YARKA'ya desteklerini yineleyerek, sonuna kadar yanında olacakları sözünü verdi.

Buradaki ziyaretlerini tamamlayan Başkan Yarka daha sonra Gazipaşa ve İsmetpaşa Mahallelerinde yapımı büyük oranda tamamlanan TOKİ konutarını gezdi. Vatandaşların talepleri doğrultusunda konutları yakından incleyen Başkan YARKA, binaların bodrum katlarına kadar inerek, tespit edilen eksiklikleri not etti, yetkililerden bilgi aldı. Söz verdikleri gibi TOKİ konutlarının takipçisi olduklarını söyleyen Başkan YARKA, vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun, konutlaın bir an önce vatandaşlarımıza dağıtımı için çalışmalarımız devam ediyor açıklamasında bulundu. 

 


­