Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba, Çeşitli Temaslarda Bulunmak Üzere İlimizi Ziyaret Etti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba, 300 koyun projesi kapsamında, geldiği ilimizde çeşitli inceleme ve açılışlarda bulundu

İlk olarak Şehit Mehmet Esin Caddesinde, Şırnak Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ, Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu ve kurum müdürleri ile birlikte esnaf ziyareti yapan Bakanımız Sayın Fakıbaba, esnafla bir süre sohbet ederek, Şırnak’ta gıda, tarım ve hayvancılık alanında gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi verdi. Şırnak Arıcılar Birliğini ziyaret eden Bakanımız Sayın Fakıbaba’ya, organik olarak yetiştirilen Feraşin Balı ikram edildi. Daha sonra AK Parti Şırnak İl binasına geçen Sayın Bakan Fakıbaba, buradaki ziyaretlerinin ardından, Şırnak İl Tarım Müdürlüğü tarafından, “Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi Hayvan Dağıtım Töreni’ne” katılmak üzere merkez Kumçatı Beldesine geçerek, vatandaşlarla bir araya geldi. Burada çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Fakıbaba, çekilişte küçükbaş hayvan almayı kazanan vatandaşlara törenle çeklerini teslim etti.

Şırnak ziyaretlerinde, çeşitli etkinliklere katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba, akşam saatlerinde ilimizi ziyaretlerini tamamlayarak şehrimizden ayrıldı.

 

asas