Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü, Örnek Bir Davranışa İmza Attı

Şırnak Belediyesi Zabıta ekipleri, duyarlı bir vatandaşın yolda bulduğu paranın sahibine ulaşmasına yardımcı olarak örnek bir çalışmaya imza attı.

Uludre-Cizre Caddesi üzerinde 850 Türk Lirası bulan duyarlı bir vatandaş, Şırnak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne gelerek paraları Zabıta Müdürümüz Yusuf YALÇIN’a teslim etti. Zabıta Müdürlüğü ekipleri de parayı sahibine ulaştırmak için çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda paranın ismini vermek istemeyen bir esnafa ait olduğu ve parasını kaybettiğini Şırnak Belediyesi Zabıtasına ilettiği belirlendi.
Zabıta yetkilileri, parasına kaybeden vatandaşa ulaşarak paranın kendilerinde olduğunu iletti. Kısa sürede belediyen gelen vatandaş, paranın miktarı ve nerede kaybettiğini teyit etmesi üzerine, bulunan 850 lira Zabıta Müdürümüz Yusuf YALÇIN tarafından makam odasında vatandaşa teslim edildi.  Kaybettiği parasının bulunup, kendisine teslim edilmesinden dolayı oldukça mutlu olan vatandaş, önce parayı sokakta bulup teslim eden hayırsever vatandaşa ve parayı kendisine ulaştırmak için yoğun çaba gösteren Şırnak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

Paranın bulunmasına binaen Zabıta Müdürümüz Yusuf YALÇIN da, parayı bulan hayır sever vatandaşımızı örnek davranışlarından dolayı tebrik ederek, “Bu tür durumlar Şırnak’ta sıkça yaşanmakta. Hala bu gibi hayır sever vatandaşların varlığı bizleri son derece mutlu ediyor ve geleceğe daha umutlu ve güvenle bakmamıza vesile oluyor” dedi.

 

 

asas

Assign a menu in the Left Menu options.