BELEDİYEMİZ, YENİ ALDIĞI ARAMA-KURTARMA ARACINI VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNDU

Her geçen gün ihtiyaçlar doğrultusunda araç takviyesi yapan Belediye Başkanlığımız, envanterine aldığı yeni Arama Kurtarma Aracıyla filosunu genişletti. Her türlü trafik kazası ve doğal afete müdahale edebilme özelliğine sahip tam donanımlı Arama Kurtarma Aracını Şırnak İtfaiyesine kazandıran Belediyemiz, olası trafik kazaları ve doğal afetlere karşı İtfaiye Ekiplerimize acil durumlarda hızlı müdahale edebilme kabiliyeti kazandırdı.

Belediye Başkanlığımızca, Şırnak İtfaiyesine kazandırılan tam donanımlı Arama-Kurtarma Aracında;Kesici-Ayırıcı, Silindir Ayırıcı Ramlar, yangınlara müdahale için Su ve Köpük Motoru, Aydınlatma Kulesi, Temiz Hava Solunum Tüpleri, Seyyar Kombi Hidrolik Kesici, Moto Pom Su Tahliyeci, Temiz Hava Solunum Cihazlarının Dolumunu Sağlayan Makina, Beton Kesme Motoru, Elektrikli Beton Kesme Hiltisi, 30 Metrelik Önden Çekme Halatı ve enerji kaynağı sağlamak için 2 Adet Jeneratör vb. birçok özelliğe sahip malzeme mevcut.

Arama-Kurtarmalara karşı gücüne güç katan Şırnak İtfaiyesi, trafik kazaları ve doğal afetlere acil müdahale konusunda artık daha güçlü bir noktaya ulaştı.

 

 

asas