Başkan Bedirhanoğlu’nun; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Engelli vatandaşlarımızın, istenilen düzeyde hayatlarını sürdürebilmeleri, çalışma hayatına katılarak, toplum içerisinde daha çok bulunmaları için Devletin tüm kurumları olarak müştereken iş birliği içinde gerekli adımları atmak, hepimizin önemli bir vazifesidir.

Bu çerçevede, engelli vatandaşlarımızın kendilerini gerçekleştirebilmeleri ve olağan akış içinde başarılı çalışmalara imza atmalarında Devletimizin ve kurumlarımızın kuşkusuz müştereken hayata geçirdiği projelerin katkısı büyüktür. Hayatın her kademesinde hayata geçirilen projelerle, engelli vatandaşlarımız; spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar birçok alanda kendilerini ispatlamış, büyük başarılara imza atmışlardır.

Engelli vatandaşlarımızın, gerekli alt yapı oluşturulup, fırsatlar verildiğinde neleri başarabildikleri aşikar. Bu bilinçle sosyal hayata katılımları ve kendilerini gerçekleştirerek üreten bir noktaya taşımak için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan aynı zamanda bir engelli adayıdır.

Bu bilinçle, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve daha başarılı bir hayat sürmelerini diliyorum.

 

Turan BEDİRHANOĞLU

   Belediye Başkanı

 

asas

Assign a menu in the Left Menu options.