Başkan Bedirhanoğlu, Şırnak’ta Yapılan Hz. Nuh Gemisi Siluetindeki Hatıra Ormanı Ağaç Dikim Törenine Katılarak Fidan Dikti

Belediyemiz, Şırnak Valiliği, Şırnak Üniversitesi ve Şırnak tümen Komutanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından oluşturulan, Hz. Nuh Gemisinin Siluetinde “Şehri Nuh hatıra ormanı” için ağaç dikim töreni gerçekleştirildi.

Şehr-i Nuh Hatıra ormanı projesi kapsamında ilk olarak Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampusü girişine protokol üyelerinin adının yer aldığı fidan dikimi gerçekleştirildi. Daha sonra Şırnak İkizce Köyü mevkisinde gerçekleştirilen ağaç dikme programına Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu ile birlite Şırnak Valimiz Sayın Mehmet Aktaş, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Sayın Veli Tarakçı,  Kurum müdürleri, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Şehr-i Nuh Hatıra Ormanı ağaç dikimi töreninde konuşan Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu, “Şırnak’ta 4 yıla yakın görev yapıyorum. Çok zorlu günler geçirdik burada. Şükürler olsun şu an ağaç dikmek gibi çok güzel sosyal projeler uygulanmaya başlandı. Bu artık Şırnak’ın normalleştiğini, bu artık Şırnak’ın normal gündemine döndüğünü gösteriyor. Bende bu vesileyle projede emeği geçen her kese teşekkür ediyorum. Bu projeleri her gün daha da artırarak, Şırnak’ın gündeminden terörü çıkaracağız. Sosyal dokuya yönelik projelerle güzel bir Şırnak inşa edeceğiz” dedi.

Şehri Nuh hatıra ormanı kapsamında 3500 dekarlık alan ağaçlandırılacak. Ağaçlandırma ile birlikte orman köylülerini kalkındırmak amacıyla 14 bin fıstık ağacı, 22 bin badem tohumu ekimi başta olmak üzere 180 bin adet fidan dikilmesi planlanıyor.
Yapılan program çerçevesinde 5 bin adet fidan dikimi protokol, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından gerçekleştirildi. Fidan dikimin ardından katılımcıların halay çekmesiyle program son buldu.

asas

Assign a menu in the Left Menu options.