BAŞKAN BEDİRHANOĞLU, “ÇUKURUN, HENDEĞİN OLMADIĞI ALANLARDA ANILMAK İSTİYORUZ”

Kumçatı Belde belediyesi tarafından organize edilen “Kumçatı futbol turnuvası” finali yapıldı.

Belde belediyesi tarafından organize edilen Kumçatı futbol turnuvasında dereceye giren takımlara ödüllerini, Şırnak Merkez ve Kumçatı Belde Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu, AK Parti İl Başkanı Sayın İbrahim Halil Erkan ve Ak Parti Merkez ilçe Başkanı Sayın Rahmet Taşar verdi.

Burada bir açıklama yapan Başkan Bedirhanoğlu, 20 takım ve 200 gencin kaynaşması adına turnuva düzenlediklerini söyledi.

Kumçatı beldesi ve yakın köylerden gelen gençleri turnuva sayesinde kaynaşma şansı bulduğunu ifade eden Başkan Bedirhanoğlu, “Belde ve köylerimizde futbolla, sanatla, kültür ve turizmle anılmak istiyoruz. Çukurun, hendeğin olmadığı böyle sosyal etkinliklerin yürütüldüğü alanlarda anılmak istiyoruz” diye konuştu.
Kumçatı beldesinde yapılan hizmetlerle ilgili bilgi veren Başkan Bedirhanoğlu, 11 aylık sürede, su, kanalizasyon başta olmak üzere belde vatandaşlarına özlem duydukları hizmetleri ulaştırdık. Belediye görevlendirmemiz ardından 11 aylık sürede yol, kanalizasyon, cami ve kaldırımlar olmak üzere birçok alanda vatandaşın özlem duyduğu hizmetleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Devletimiz ve hükümetimizin destekleriyle beldemizde en iyi hizmeti veriyoruz” diyen Başkan Bedirhanoğlu, şöyle konuştu; “Beldemizde 13 Milyon bedelle 13 kilometre sıcak asfalt projesinin 10 kilometresini bitirdik mevsim durumuna göre diğer 3 kilometreyi de yapacağız. Kaldırım çalışmaları, camilerin bakım onarımlarını tüm hızla yapıyoruz. Minaresiz camilerimize minare çalışmamız oldu. Sulama hatlarında yaşanan sorunları giderdik. Beldemizde büyük sorun olan kanalizasyon sorununu da yapılan projeyle bir buçuk milyon bedelle vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ufak tefek eksikleri de en kısa zamanda bitirerek onlara daha müreffeh bir yaşam için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Kumçatı Belde Belediyesinin 4 milyon bütçesinin olduğunu aktaran Başkan Bedirhanoğlu, 11 ayda 20 milyon liralık yatırım yapıldığını 1 yıl içerisinde yapılan hizmetlerle belde vatandaşlarına konforlu bir yaşam sunacaklarını sözlerine ekledi.

Başkan Bedirhanoğlu ve beraberindekiler daha sonra beldede esnaf ziyareti yaparak vatandaşların sıkıntılarını dinledi, yapımı süren sokak ve caddelerin asfaltlanmasını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Esnaf ziyareti sırasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Bedirhanoğlu, zaman zaman durup vatandaşlarla sohbet ederek, çocuklarla fotoğraf çektirdi.

 

asas