Başkan Bedirhanoğlu, Bir Dizi Denetim Gerçekleştirdi

Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu, şehir merkezinde devam eden çalışmaları yerinde denetleyerek, devam eden çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

“TOKİ Konutları Ziyareti”

Şırnak Merkezde terör mağdurları için TOKİ tarafından 5676 konutun yapımına devam edilirken, Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu konutların yapımında gelinen son aşamayı öğrenmek ve çalışmalara ilişkin bilgi almak üzere şantiye alanını gezerek, yetkililerle bir araya geldi. Burada bir süre şantiye alanını denetleyen Başkan Bedirhanoğlu, konutların tamamlandığı noktalarda peyzaj ve çevre düzenlemesine ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Şehir merkezinde yapılan konutlar her geçen gün yükselerek kente modern bir görüntü kazandırırken, terör mağduru vatandaşlar da kendileri için yapılan yeni konutların yapımını sevinçle karşılıyor. Denetimler kapsamında vatandaşları da ziyaret eden Başkan Bedirhanoğlu, yeni yapılan çalışmalar ve şehrin yeniden inşasına ilişkin vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Çalışmaları büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen vatandaşlar, Şırnak için hayata geçirdiği projeler ve göstermiş olduğu gayretlerden dolayı Başkan Bedirhanoğlu’na teşekkür ederek, hayır duaları etti.

“Kaldırım Çalışmaları Denetlendi”

TOKİ ziyaretlerini tamamlayan Başkan Bedirhanoğlu, daha sonra asfalt çalışmasının bittiği ve kaldırım yapımının başladığı Yeşilyurt Mahallesi Tümen Afet Konutlarına geçerek incelemelerde bulundu. Buradaki çalışmaları da yerinde denetleyen Başkan Bedirhanoğlu, yetkililerden çalışmaların süratle bitirilerek yolun vatandaşların hizmetine sunulması talimatını verdi.

“Şırnak-Uludere Çevre Yolu Bağlantı Noktası Asfaltlanıyor”

Şırnak Merkez (Şehir Stadyumu)-Uludere Çevre Yolu bağlantı noktası asfaltlanıyor. Asfaltlama öncesi yol genişletme ve iyileştirme çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz, BKS uygulamasına başladı. Buradaki çalışmaları da yerinde denetleyen Başkan Bedirhanoğlu, şehre rahat bir nefes aldıracak olan çalışmanın hızandırılarak vatandaşların hizmetine sunulması talimatını verdi.

asas