Akülü Aracına Kavuşan Bayık: “Turan Amcaya Sonsuz Teşekkür Ederim”

Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu, iki bacağından engelli olan 5.Sınıf öğrencisine akülü araç hediye etti.

Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama ve günlük hayata aktif katılımı kapsamında çeşitli çalışmalar yürüten Belediye Başkanlığımız, engelli vatandaşlarımızdan gelen taleplere de kayıtsız kalmayarak ihtiyaçları doğrultusunda destek verip, yüzlerini güldürüyor.

Sosyal belediyecilik kapsamında bugüne kadar engelli vatandaşlarımıza çeşitli yardımlarda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu, son olarak, Şırnak Merkez Şehr-i Nuh Mahallesi Şükrü Geliş Ortaokulunda okuyan ve iki ayağından engelli olan 5. sınıf öğrencisi Zübeyde Bayık’a Akülü araç hediye ederek, yüzünü güldürdü. Akülü aracına kavuşurken sevincini gizleyemeyen Bayık, göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı kendisine akülü araç hediye eden Başkan Bedirhanoğlu’na teşekkür ederek, “Yıllardır okula annemin ve babamın kucağında gidiyorum. Onlar müsait olmadıklarında kardeşlerim el arabasına bindirerek götürüyorlardı. Buda beni incitiyordu. Yıllardır akranlarım gibi dışarı çıkamıyor, istediğim zaman çoğu aktivitelerimi yapamıyordum. Turan amcam sayesinde artık kimsenin yardımı olmadan, istediğim an dışarı çıkacağım, okuluma gidip geleceğim. Yıllardır oturarak yaşıyordum. Ama Turan Amcam sayesinde artık bende gezerek, oyun oynayarak, görerek büyüyeceğim. Yine benim talebime duyarsız kalmayarak, hemencecik yardımıma koştuğu ve beni yatağa mahkum olmaktan kurtaran Turan Amcama sonsuz teşekkür ediyorum. Seni çok seviyorum Turan Amca” diyerek mutluluğunu ifade etti.

Bayık’a Akülü aracı, görevi münasebetiyle hazır olmayan Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu adına, Yazı İşleri Müdür Vekilimiz Kasım Namdar takdim etti.

 

asas

Assign a menu in the Left Menu options.