“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ve AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı öncülüğünde, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla etkinik düzenlendi.

Şırnak Belediyesi Engelsiz Yaşam Parkında düzenlenen etkinliğe, çok sayıda engelli öğrencinin yanı sıra, AK Parti Şırnak İl yöneticileri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice ATAN, Şırnak Engelli Federasyonu, Merkezde bulunan rehabilitasyon merkezi eğitmenleri ve engelli öğrencilerin aileleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Engelliler günü kapsamında, Şırnak Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi Müzik Grubu, mini bir konser verirken, grubun çaldığı yöresel ezgiler eşliğinde engelli öğrenciler doyasıya halay çekerek gönüllerince eğlendi. Düzenlenen etkinlikte keyiflerince eğlenen engelli öğrenci ve ailelerinin mutluluğu görülmeye değerdi. Çeşitli ikramların sunulduğu etkinlik, çalınan müzikler eşliğinde saatlerce sürerken, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında düzenlenen programın sonunda Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ve AK Parti Kadın Kollarınca hazırlanan çeşitli hediyeler dağıtıldı.

“Engelli Çocuklar Evlerinde Ziyaret Edilerek, Hediye Paketleri Verildi”

Belediye Başkanlığımız, yataktan kalkamayıp etkinliklere katılamayan engelli çocuk ve vatandaşlarımızı da unutmadı. Engel durumları yüksek olan ve dışarıya çıkamayan vatandaşlarımızda tespit edilerek evlerinde ziyaret edildi. Evlerinde ve hastanede kalan engelli çocuklar içinde çeşitli hediye paketleri hazırlanarak ekiplerimizce dağıtıldı.

asas