29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Şırnak’ta Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Şırnak’ta Binlerin Katılımıyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 94. yıl dönümünde Şırnak’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Coşkulu kutlamalara sahne olan Cumhuriyet Bayramı, Şırnak Valiliği bahçesinde düzenlenen çelenk töreniyle başladı. Törene Şırnak Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral  Sayın Veli TARAKÇI ve Belediye Başkanımız Sayın Turan BEDİRHANOĞLU’nun yanı sıra kurum temsilcileriyle birlikte, çok sayıda vatandaş katıldı.

Çelenk töreninin tamamlanmasıyla, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine Şırnak Şehir Stadyumunda devam edildi. Etkinlikler yapılan saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Şehir Stadyumuna bayraklarıyla gelen vatandaşlar ve çocuklar etkinliklere renk kattı. Cumhuriyet Bayramı, düzenlenen etkinliklerle tüm coşkusuyla devam ederken, çocukların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı vurgulayan şiirler okuması ise kutlamalara ayrı bir coşku kattı.

“Cumhuriyet Coşkusu, Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı”

Şiir dinletisinin ardından, Şırnak Merkez ve Merkeze bağlı köy okullarında düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren öğrenci ve sporculara Valimiz Sayın AKTAŞ, Tümgeneral Sayın TARAKÇI ve Belediye Başkanımız Sayın Turan BEDİRHANOĞLU tarafından derece sırasına göre çeşitli ödüler verildi. Ödül töreninin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, okulların gerçekleştirdiği geçit töreniyle son buldu.

 

 

asas

Assign a menu in the Left Menu options.